zuzeczek- kot domowy, europejski i wymarzony / Kocie sprawy <
Twoja wyszukiwarka
 

Karta Praw Kota i Obywatela

Jestem kotem i posiadam pewne niezbywalne prawa:

Mam prawo chodzić po twojej twarzy, kiedy zechcę i w dzień i w nocy.
Mam prawo przyglądać się wszystkiemu, co się dzieje w łazience i odpowiednio to komentować. Co więcej, mam prawo pocvzytywać sobie każde zamknięcie drzwi za jawną obrazę.
Ma prawo obwąchiwać twoje buty, ażeby ustalić, czy się nie zadawałeś ani nie zabawiałeś z jakimś wysoce podejrzanym zwierzęciem lub czy nim się nie zajmowałeś.
Mam prawo asystować ci przy przygotowywanych wszelkich posiłków, spożywaniu ich i sprzątaniu.
Mam prawo budzić cię o trzeciej nad ranem, jeżeli nie odpowiada mi zawartość mojej miski.
Mam prawo przewrócić każdy pojemnik z wodą, którą uznam za niezdatną do picia.
Mam prawo używać nieparlamentarnych wyrażeń i zwrotów pod adresem wiewiórek i ptaków, które ośmielą się pokazać za moimi oknami.
Mam prawo przeglądać wszelkie produkty spożywcze, jakie zostana przyniesione do Domu. Ponadto mam prawo mieszkać w każdej papierowej torbie lub kartonie., jakie znajdują się w domu, tak długo, jak będę miał ochotę.
Mam prawo fundować sobie drzemkę o każdej porze i w każdym miejscu , gdzie m isię podoba, bez obawy, że zostanę usunięty, tylko dlatego, że będziesz chciał sobie usiąść, umyć ręce lub popisać na komputerze.
Mam prawo sypiać na każdym urządzeniu, które jest ciepłe.
Mam prawo uczestniczyć w każdej zmianie poscieli i polować na Zjawy Urojone ukrywające się pod kołdrą.
Mam prawo zachować wyniosłą rezerwę, kiedy zbesztasz mnie za to, że przez pomyłkę wziąłem twoje palce za rzeczowne Zjawy Urojone ukrywające się pod kołdrą.
Mam prawo mordować rolki papieru toaletowego, które w przeciwnym razie mogłyby w nocy na ciebie napaść.
Mam prawo do twojej całkowitej uwagi, zawsze gdy zabierasz się do czytania albo do pracy.
Wreszcie mam prawo być kochany, wygłaskiwany, rozpieszczany i zabawiany, gdyż, jak ci wiadomo, wszystko, co najlepsze w życiu, wywołuje mruczenie.
A gdybyś niechcący zbłądził, łaskawie ci wybaczę. W końcu jesteś tylko człowiekiem, ale i tak cię kocham.

Twój KOT

Michael Ruemmler
Balsam dla duszy miłośnika kotów

Kocie sprawy

1. Leczenie:

Oczywiście mam swojego lekarza. Chociaż mieszka daleko ale dba o mnie . Przyjeżdża do mnie lub ja jadę do Niego. Jak parę lat temu połamałem się, wypadając z IV p. to pojechałem do Niego samochodem, z kocurem i kocurkiem. Bardzo bolało ale byłem cierpliwy i nic nie marudziłem. Bardzo mi pomógł, to widać, jestem w 100% sprawny!!

to nie ja tu leżę

u góry z lewej: klinika-tam się leczę z prawej: mój lekarz


więcej o lecznicy:
http://www.lecznica-homeopatia.pl


2. Pożywienie:

Jedzenie to ważna rzecz i o, którą trzeba nawet, w takim domu jak ja mieszkam, "powalczyć" Nic nie przychodzi łatwo, bo duże koty z, którymi mieszkam nie zawsze sięgają po to, co chciałbym zjeść. Tak naprawdę to nie umiem im o tym jasno powiedzieć.
Niekiedy ten najstarszy kocur to się domyśli, że akurat na to nie mam ochoty.
Wiecie, że nie lubię takich sławnych dań, jak Whiskas czy Kittekat. Nie przepadam także za jedzeniem sprzedawanym w sklepach: Kaufland, Rossmann czy Plus. Toleruję niekiedy, niechętnie zawartość szalek z Lidl-a.
Zapytacie , dlaczego jestem taki wybredny. Odpowiem, jestem kotem i może nie tak sławnym jak Garfield, który między posiłkami jadał lesagne i w łapce trzymał pilota do TV ale ja też mam prawo do żądań, a przepadam za rybą !!!!! Może być we wszelkiej postaci: tuńczyk z puszki, kostki mrożone gotowane, panga mrożona z rożna (mikrofalówka) itp. Wtedy, jak jem, te wymienione pyszności, to śpiewam, przy tym przepiękną melodię - mruczankę!! Lubię także mięsko gotowane we wszelkiej postaci, a z dań zapuszkowanych to zawartość szalek z Atteny i puszek z Gourmet.
Niekiedy starszy kot kupuje mi nowości ale przeważnie nie są dobre.

Ale ostatnia nowość ze sklepu KARINA to:

ANIMONDY szczególnie mi zasmakowała i to przede wszystkim z wołowiną!!

Z suchej karmy to jem produkty firmy ROYAL-CANNIN, takie jak min. Oral,INDOOR,SENSITIVE i nowy LIGHT tzn wszystkie dla kotów przebywających w domu.                                         

WIEDZA i SZACUNEK dla rzeczywistych potrzeb zwierząt to podstawowa zasada Firmy ROYAL CANIN - światowego eksperta w dziedzinie zdrowego żywienia kotów i psów,. Proponowane przez nas rodzaje karm uwzględniają specyficzne zapotrzebowanie pokarmowe kotów, które w znacznym stopniu różni się od potrzeb ludzi i psów.

Dodatkowo chciałbym zwrócic uwagę na produkt IAMS, który bardzo polubiłem. Ta karma jest dla seniorów:


Dla urozmaicenia jem sobie jogurty naturalne, bo mleka pomimo tak przyjętego zwyczaju, my koty, jeść nie powinniśmy!!! Prawdę mówiąc to te duże moje koty, mleka też powinni unikać, bo tak samo ich organizmy, nie są przystosowane do tolerowania mleka. Mleko jest dla ich niemowląt ale od mam, takie naturalne. Jak byłem bardzo chory (połamany), to dostawałem lekarstwo w specjalnym mleku dla kotów firmy GIMPET i to mnie postawiło na nogi. Wtedy nic innego nie mogłem zjeść!
Na koniec napiszę Wam, że ja mam taką naturę, że lubię tylko jeść w swoim wyznaczonym miejscu i z postawionych tam miseczek lub talerzyków, których dość sporo posiadam i one są tylko moje. Każde danie na umytym naczyniu. Pokarmy spożywam dwa razy dziennie, o 4:30 i 16-tej !!!


"Kota, który chce zjeść śniadanie, nie da się wyłączyć jak budzika."

                                                                   autor nieznany

Nie chodzę i nie żebrze, jak duże koty jedzą, czekając na to czy mi coś rzucą. To nie poważne i nie godne kota!!!!
Koty pamiętajcie, jesteście kotami, a to zobowiązuje!!
Oj , zapomniałem i nie napisałem, co do picia. Ja piję wodę ale pamiętajcie, że musi być codziennie świeża, a miseczka wymyta. Woda wbrew pozorom też się "psuje", a na dnie wyczuwa się wtedy taki śliski osad.


PS. Chciałbym dodać, ze produkty, które wymieniam wyżej i niżej, nie są kwestią reklamy czy antyreklamy!!!!! Tak jest w rzeczywistości. Nie pobieram, żadnych profitów za wymienianie produktów, po prostu są w/g mnie bardzo dobre i wypróbowane w moim życiu lub, których naprawdę nie lubię!!! Chociaż za to przydałby się jakiś upominek upustowy dla mojego kocura, bo ja kasy nie mam i nie potrzebuję


3. Toaleta

Posiadam toaletę w kuwecie. Jest dosyć głęboka.
W środku wypełniona jest "żwirkiem" z wiórek drewnianych firmy:CATS BEST. Wiecie jest bardzo przyjemnie robić swoje potrzeby na takim podłożu. Do tego starszy kot mówi, że "żwirek" jest bardzo wydajny, pochłania nieprzyjemne zapachy i można go, wyrzucać do kanalizacji.
Ja osobiście jestem bardzo dokładny w zasypywaniu swoich odchodów, robie to długo i z wielkim rozmachem, a przy tym przeważnie rozsypuje na około kuwety te wiórki!! No i wtedy starsza kotka się denerwuje ale nie tak bardzo!!!!!Polecam Wam

ten "żwirek" Cat^s Best Eko Plus
Ostatnio slyszałem, ze starsza kotka chce mi kupis nowa kuwetę, moze z daszkiem ?? Ciekawe???!!! 

Wszystkie powyższe produkty można zakupić w profesjonalnym sklepie sieci: KARINA 

Sklepy znajdują się w Centrach Handlowych np. w okolicach mojego miasta: Rumia - AUCHAN, w mieście: TESSCO I i II, centrum ul. Abrahama - więcej info po kontakcie ze sklepem   (akt. czerwiec 2008)

oraz:    DRAGON     www.zoo-dragon.pl

tu  także przez internet !!!

4. Rośliny w domu, które mnie i innym kotom mogą zaszkodzić!! - uważajcie !!!

Rośliny okolicznościowe i dekoracyjne

Amaryllis sp.- amarylis, amarylek
Celastrus sp. - dławisz, słodkogorz
Chrysanthemum sp. - chryzantema, złocień
Colchicum autumnale - zimowit jesienny
Euonymus japonicus - trzmielina japońska
Euphorbia milii - wilczomlecz
E. pulcherrima - poinsecja
Helleborus niger - ciemiernik
Ilex sp. - ostrokrzew
Phoradendron sp. - jemioła
Solanum pseudocapsicum - ozdobna odmiana wiśni

Popularne rośliny domowe

Alocasia sp .
Aloe vera - aloes
Azalea sp . - azalia
Diffenbachia sp . - diffenbachia
Dracaena - dracena, smokowiec
Geranium
Hydragea sp . - hortensja
Hedera helix sp . - bluszcz pospolity (wiele jego odmian)
Ligustrum sp . - liguster
Narcissus sp . - narcyz
Nicotiana sp . - tytoń ozdobny
Philodendron sp . - filodendron
Rhododendron Ficus sp . - różanecznik, rododendron

źródło: http://www.cats.alpha.pl/rosliny.htm

5. Zabawa i spanie.

Lubię się bawić ale robię to rzadko. Obserwuję przeważnie światełka, małe punkciki, które gonię i nie raz udaje mi się złapać.
Urządzam także szybkie bieganie od kuchni do balkonu! Tak, bardzo szybkie, tak szybkie, że raz nie wyrobiłem i nabiłem sobie guza.
Nie lubię i nie wchodzę na meble, firany itp. Od samej młodości tego nie robiłem. Starsza kotka mnie za to bardzo chwali !
Raz tylko zostałem przyłapany na stole, jak sie tam położyłem i zostałem przyłapany przez młodą kotkę. Zrobiła nawet mi zdjęcie, załaczę tutaj jak ją zdobędę!!
Uwielbiam jednak wchodzić kocurowi na kolana!!!!
On mnie wtedy głaszcze, drapie za uszkami, a ja gram mruczankę! No ale do czasu, jak mi się znudzi. Nie potrafię jednak dać znać, że już mam dosyć i wtedy Go ugryzę.
Najgorzej, że nieraz za mocno!! Raz nawet dostałem za to klapsa !!!!

Teraz podam profesjonalne rady mojego lekarza:

źródło: www.homeopatia.jms.pl (link u góry strony:więcej o lecznicy)

Żywienie psów i kotów powinno odpowiadać wszystkim normom ich zapotrzebowania na energię, składniki pokarmowe, składniki mineralne i witaminy. Zwierzęta, które otrzymują wszystko, co jest im potrzebne, odwdzięczają się dobrą służbą, żywym zachowaniem i odpornością na choroby...

Psy i koty są zwierzętami mięsożernymi, dlatego większość pokarmu dorosłego osobnika powinno stanowić mięso. Ale jak wiadomo mięso nie zawiera wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, dlatego należy do niego dodawać również produkty mleczne, zbożowe, warzywa oraz suchą karmę. Tak skomponowany pokarm pozwoli dostarczyć zwierzęciu białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i sole mineralne, ale ich zawartość w poszczególnych składnikach jest różna, jak różna jest też indywidualna przyswajalność organizmu, więc utrzymanie zbilansowanej diety może być kłopotliwe. Dlatego powinno się podawać zwierzęciu również gotowe kompleksy witaminowe i składniki mineralne, gdyż nie zawsze jest się mu w stanie zapewnić ich odpowiednią ilość w karmie. O ich indywidualnym doborze najlepiej poradzić się lekarza weterynarii.
Do picia należy podawać czystą wodę. Miska ze świeżym napojem powinna być zawsze dostępna dla zwierzaka, gdyż zapotrzebowanie jest indywidualne i zależy od zawartości wody w pokarmie oraz od warunków otoczenia. Zwierzę, szczególnie młode może pić także mleko pod warunkiem, że nie wywołuje ono u niego biegunek lub reakcji alergicznych (alergia na białko wołowe).

Zwierzęta dorosłe i zdrowe, żyjące w normalnych warunkach
powinny otrzymywać jeden do dwóch posiłków dziennie, zawsze o tej samej porze, gdyż okresy aktywności trawienia oraz wydzielania soków żołądkowych i jelitowych dostosowują się do czasu karmienia.

Zwierzęta dorosłe i zdrowe, obciążone dodatkowym wysiłkiem

Psom pracującym powinno się w miarę zapotrzebowania zwiększyć dawkę pokarmową dodając do niej komponenty wysokoenergetyczne. W takich wypadkach zaleca się podzielić dawkę dzienną na dwie do trzech porcji i podawać ją odpowiednio częściej, ale w ustalonych porach dnia. Zalecana jest również regularna kontrola masy ciała.

Zwierzęta w okresie ciąży mają wzmożone zapotrzebowanie nie tylko na energię, ale również na związki biologicznie czynne, składniki pokarmowe, związki mineralne i witaminy. Te zwiększone ilości są niezbędne organizmowi ciężarnej matki do prawidłowego przebiegu ciąży, do pokonywania wysiłku związanego z własnym ruchem, potem wysiłku związanego z porodem, a następnie do produkcji mleka, a wraz z nim oddawania dużej ilości składników pokarmowych, mineralnych i witamin ssącym szczeniętom, czy kociętom. W okresie pierwszych trzech tygodni ciąży podaje się normalne dawki karmy, natomiast od trzeciego tygodnia dawkę pokarmową należy zacząć stopniowo zwiększać zależnie od indywidualnych potrzeb, podając ją od dwóch do trzech razy dziennie przez cały okres ciąży i karmienia. Zalecana jest również regularna kontrola masy ciała.

Zwierzęta młode (szczenięta/kocięta)
po odsadzeniu od matki powinny być karmione od czterech do sześciu razy dziennie, przede wszystkim pokarmami mlecznymi, do których stopniowo można dołączać produkty zbożowe i delikatne mięso. Należy pamiętać, aby pożywienie szczeniąt jak najbardziej odpowiadało wartości mleka matki, tzn. pokrywało wysokie zapotrzebowanie na energię i składniki pokarmowe oraz zawierało komponenty o wysokiej wartości biologicznej i wysokiej strawności. U dorastających szczeniąt, czy kociąt można powoli wprowadzać tradycyjne pokarmy dla zwierząt dorosłych, pamiętając o stosowaniu kompleksów witaminowych, które są niezbędne w tym najważniejszym okresie rozwoju.

Zwierzęta chore
muszą otrzymywać pokarm dostosowany do szczególnego stanu organizmu, przewidujący odmienny przebieg przemiany materii chorego zwierzęcia, a zarazem wspomagający organizm i ułatwiający powrót do zdrowia. Posiłki powinny być delikatne, najlepiej gotowane o luźnej konsystencji, wzbogacone o niezbędne substancje energetyczne, elektrolity i witaminy. Powinno się je podawać w niewielkich ilościach, ale często - zależnie od stanu zdrowia.


Zwierzęta starzejące się

mają mniejszą wydajność organizmu, tempo przemiany materii obniża się, a zapotrzebowanie na energię spada przy wzrastającym zapotrzebowaniu na składniki pokarmowe i związki biologiczne czynne. W podeszłym wieku następują również nieodwracalne zmiany w błonie śluzowej przewodu pokarmowego powodujące zakłócenia w trawieniu i wchłanianiu. Dlatego w celu odciążenia przewodu pokarmowego dzienną dawkę karmy należy zmniejszyć i podzielić na trzy lub cztery porcje, unikając produktów wysokobiałkowych i trudno strawnych składników balastowych, a dużą uwagę zwracając na witaminy.

Zwróćmy uwagę również aby pokarm podawany był o temperaturze pokojowej w czystych miskach, gdyż zalegające resztki pokarmowe są dobrą pożywką dla bakterii. Nie należy również podawać odpadków ani kości, gdyż mogą one uszkadzać przewód pokarmowy!
Przy prawidłowym żywieniu zwierząt należy pamiętać również, aby pokarm podawać regularnie o wyznaczonych do tego celu porach, nie można natomiast udostępniać zwierzęciu miski z pokarmem bez ograniczeń przez cały dzień, gdyż prowadzi to do rozregulowania procesów metabolicznych, otyłości, a następnie do wielu groźnych chorób, tj. kamicy nerkowej, kamicy wątrobowej, niewydolności krążenia i cukrzycy!
Nie zapomnijmy również zapewnić naszemu zwierzakowi ruchu, który niezbędny jest do prawidłowej przemiany materii, właściwego roz

K ocie legendy Kot to zwierzę tajemnicze, pełne sprzeczności; w jednych kulturach czczony, w innych – znienawidzony. Urodzony zabójca i jednocześnie oddany pupil. Często był demonizowany, kojarzony z Judaszem i siłami zła. Wiele kotów miało procesy o czary, które kończyły się… spaleniem na stosie.

Źródło :Beyond, Creatures Fantastic


 
Copyright ©2012 by zuzeczek- kot domowy, europejski i wymarzony
Kreator Stron www