zuzeczek- kot domowy, europejski i wymarzony / Kocie sprawy / Ciekawostki <
Twoja wyszukiwarka
 

Ciekawostki

Na pierwszej stronie napisałem, że mieszkam z kotami ale One są inne!! Poniżej przedstawiam róznice
CZŁOWIEK - kot
KOT
BUDOWA CIAŁA
Ma 204 kości. Ma 244 kości.
SŁUCH
Ucho ma 6 mięśni. Nie potrafi rozróżniać ważnych dźwięków o wysokiej częstotliwości, jak na przykład otwieranie drzwi lodówki. Ucho ma 30 mięśni. Dzięki temu kot oszczędza wiele energii, gdyż nadstawiając ucha w kierunku źródła dźwięku, nie musi obracać głowy. Potrafi rozróżniać ważne dźwięki o wysokiej częstotliwości, jak otwieranie drzwi lodówki.
WZROK
Źle widzi w ciemności. Wykazuje tendencję do wpadania na różne rzeczy, nawet na innych ludzi. Często mruga. Widzi w ciemnościach, zwłaszcza kiedy wypatruje nocnej przekąski. Potrafi patrzeć godzinami nie mrugając.
WĘCH
Ma tylko 5 do 20 milionów komórek węchowych i rzadko używa ich do ważnych celów. Ma 67 milionów komórek węchowych i potrafi z odległości pokoju wywęszyć kanapkę z tuńczykiem.
KOORDYNACJA MIĘŚNIOWA
Słaba. Nie najlepiej wdrapuje się na drzewa i szafy. Znakomita. Nie ma żadnych trudności z wdrapywaniem się na drzewa i szafy.
KRĘGOSŁUP
Ograniczona giętkość. Większość ludzi ma trudności z dotknięciem palców u nóg, a niektórzy nawet z pochyleniem się, by zawiązać sznurowadła. Może dotknąć tylnych nóg czubkiem nosa, leżąc na grzbiecie. Zawiązanie sznurowadeł nie sprawia mu żadnych problemów, ale większość kotów woli chodzić boso.
FUTRO
Futra ludzi przeważnie wiszą w szafie. Wiele pochodzi z drugiej ręki po jakichś zwierzętach, np. norkach, lisach, sobolach. Najwięcej futra rośnie na czubku głowy, a i to nie zawsze. Większa część ciała pokryta jest futrem - własnym. Koty mogą stawiać włosy na sztorc, kiedy spotykają wroga. Dzięki temu wydają się większe i ważniejsze.
GŁOS
Przekazywanie myśli polega głównie na wielosylabowych słowach i zdaniach. Mówienie podniesionym głosem przez dłuższy czas wywołuje zachrypnięcie. Wydaje mniej dźwięków, ale i tak potrafi dać do zrozumienia, o co mu chodzi. Koty są doskonałymi śpiewakami. Nigdy nie dostają chrypki, nawet po śpiewaniu całą noc.
KOLOR
Tylko biały, czarny, żółty i czerwony. Żadnych wzorków. Rozmaite kolory. Także paski, kropki, krążki, rozetki i łaty. Kolor często zlewa się z tłem w celu kamuflażu - na przykład z kolorem obić na meblach albo tapet.
OCZEKIWANE ŻYCIA
Ma tylko jedno życie. Ma dziewięć żyć.
Żródło: Stephen Baker Jak żyć z neurotycznym kotem wydanej
przez Wydawnictwo Wiedza i Życie Warszawa 1995, 


Jak podać kotkowi tabletkę. Podaję zaczerpnięte sposoby.

 1. Weź kota na ręce i otocz go lewym ramieniem tak, jak się trzyma niemowlę. Umieść palec wskazujący i kciuk prawej ręki po obu stronach pyska i naciśnij lekko trzymając tabletkę w pozostałych palcach prawej ręki. Gdy kot otworzy pysk wpuść tabletkę, pozwól kotu zamknąć pysk i przełknąć.

 2. Podnieś tabletkę z podłogi i wyciągnij kota spod tapczanu. Ponownie otocz kota lewym ramieniem i powtórz cały proces jeszcze raz.

 3. Wyciągnij kota z sypialni i wyrzuć rozmamłaną już tabletkę.

 4. Wyjmij nową tabletkę z opakowania, otocz kota lewym ramieniem jednocześnie trzymając lewą ręką wierzgające tylne nogi. Rozewrzyj pysk kota i palcem wskazującym prawej ręki wepchnij tabletkę tak głęboko jak się da. Przytrzymaj kotu zamknięty pysk i policz do dziesięciu.

 5. Wyciągnij tabletkę z akwarium a kota z garderoby. Zawołaj żonę do pomocy.

 6. Przyduś kota do podłogi klinując go między kolanami jednocześnie trzymając wierzgające przednie i tylnie łapy. Nie zwracaj uwagi na niskie warczące odgłosy wydawane w tym czasie przez kota. Niech żona przytrzyma głowę kota jednocześnie wpychając mu drewniana linijkę miedzy zęby. Następnie wsuń tabletkę wzdłuż linijki miedzy rozwarte zęby i intensywnie pogłaszcz kota po gardle, co skłoni go do przełknięcia.

 7. Wyciągnij kota siedzącego na karniszach i rozpakuj nowa tabletkę. Zanotuj sobie, żeby wymienić firanki. Pozbieraj kawałki porcelany z potłuczonej wazy, możesz je posklejać później.

 8. Owiń kota w ręcznik kąpielowy, a następnie niech żona położy się na kocie tak, żeby tylko jego głowa wystawała spod jej pachy. Umieść tabletkę w środku plastikowej rurki do napojów. Przy pomocy ołówka otwórz kotu pysk i wcisnąwszy rurkę miedzy rozwarte zęby mocno wdmuchnij tabletkę do środka.

 9. Sprawdź na opakowaniu, czy tabletki nie są szkodliwe dla ludzi, a następnie wypij jedna butelkę piwa żeby pozbyć się nieprzyjemnego smaku w ustach. Zabandażuj żonie rozdrapane ramię, a następnie przy pomocy ciepłej wody z mydłem usuń plamy krwi z dywanu.

 10. Przynieś kota z altanki sąsiada. Rozpakuj następną tabletkę. Przygotuj następną butelkę piwa. Umieść kota w drzwiczkach od kredensu tak, żeby przez szczelinę wystawała tylko jego głowa. Rozewrzyj mu pysk łyżeczką od herbaty i przy pomocy gumki ,,recepturki"" strzel tabletką miedzy rozwarte zęby.

 11. Przynieś śrubokręt i przykręć wyrwane zawiasy z drzwiczek na swoje miejsce. Wypij piwo. Weź butelkę wódki. Nalej do kieliszka i wypij. Przyłóż zimny kompres do policzka i sprawdź, kiedy ostatnio byłeś szczepiony na tężec. Przemyj policzek wódką w celu zdezynfekowania rany i wypij kolejny kieliszek, aby ukoić ból. Podartą koszule możesz już wyrzucić.

 12. Zadzwoń po straż pożarna, żeby ściągnęli tego cholernego kota z drzewa. Przeproś sąsiada, który wjechał samochodem w płot próbując ominąć kota przebiegającego przez ulicę. Wyjmij kolejnę tabletkę z opakowania.

 13. Skrępuj tego drania przy pomocy sznurka od bielizny związując razem przednie i tylnie łapy, a następnie przywiąż go do nogi od stołu. Weź grube skórzane rękawice ogrodnicze. Wciśnij tabletkę kotu do gardła popychając dużym kawałkiem polędwicy wieprzowej. Już nie musisz być delikatny. Przytrzymaj głowę kota pionowo i wlej mu dwie szklanki wody wprost do gardła żeby spłukać tabletkę.

 14. Wypij pozostałą wódkę z butelki. Pozwól żonie zawieźć się na pogotowie. Siedź spokojnie, żeby doktor mógł zaszyć ci ramię i wyjąć resztki tabletki z oka. Po drodze do domu wstąp do sklepu meblowego i kup nowy stół.

 15. Zadzwoń do schroniska dla zwierząt, żeby zabrali tego mutanta z piekła rodem i sprawdź, czy w pobliskim sklepie zoologicznym nie mają chomików.


 
Copyright ©2012 by zuzeczek- kot domowy, europejski i wymarzony
Kreator Stron www